Final Fantasy 16 Grafik Modları Ayrıntılandırıldı

Bu yılın tezli üretimleri ortasında yer alan ve halihazırda PlayStation 5 için geliştirilmekte olan yeni Final Fantasy oyunu ile 22 Haziran 2023 tarihinde buluşacağız. Yayıncı Square Enix, katıldığı PAX East sırasında hem Final Fantasy 16 grafik modları için ayrıntılı bilgiler verdi hem de otuz dakikalık oynanış yeni görüntüsü gösterdi.

Kendi içinde, her birinin büyülü kristaller ve dominantlar ile gücü elinde tuttuğu altı ulusa ayrılmış olan Valisthea diyarında geçiyor. Ne var ki uluslar ortasında tansiyonlar, Blight ismi verilen hastalığın diyarı tüketmeye başlaması ile yükselmeye başlıyor. Bizleri intikam, güç savaşları ve kaçınılmaz bir trajedinin yaşanacağı kıssa bekliyor.

Final Fantasy 16 Grafik Modları

PAX East’teki panelde yeni bilgiler veren üretici Naoki Yoshida, bizleri iki farklı grafik modunun bekleyeceğini söyledi. Kalite modunda 4K çözünürlükte 30 FPS akıcılığında oynayabilmek mümkün olacak iken, Performans modunda ise 1440p çözünürlükte 60 FPS üzere akıcı tecrübe yaşayabileceğiz.

Paneldeki otuz dakikaya yakın oynanış görüntüsünde, silah satın alabileceğimiz satıcılar, silahlarımızı geliştirebileceğimiz nalbantlar, yeni Eikon savaşları ve daha fazlası görülebiliyor. Bunlara ek olarak, idman alanı Hall of Virtue, yüksek puanlar almak için evvelki kısımları tekrardan oynayabileceğiniz Arcade Mode ve karakterinizin düzeyine uygun kısımları tekrar ziyaret edebileceğiniz Stage Replay için erişim sağlayabileceğiniz Arete Stone da ekranımıza geliyor.

Diyardaki çöller, ormanlar, dağlar, zirveler ve kentleri de görebildiğimiz oynanış görüntüsüne (30:20 ile 1:00:15 arası) aşağıdan göz atabilirsiniz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)