Microsoft: Sony’nin rekabet konusunda tasası varsa kendi Call of Duty oyununu geliştirsin

 
Bildiğiniz üzere uzun bir müddettir Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Microsoft bu bahiste inhisar ilan ediliyor ve çeşitli firmalar tasalarını resmi kurumlar aracılığıyla lisana getiriyor. Microsoft’un bu alımına karşı duran Sony firması ise epey sarsıcı açıklamalarda bulunuyor ve bu süreç bu biçimde uzamaya devam ediyor.
 
Süreç bu biçimde devam ederken Microsoft, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu’na (CMA) verdiği yeni bir karşılıkta, Sony’nin rekabet konusunda kaygısı varsa kendi Call of Duty oyununu geliştirebileceğini belirtiyor.
 
Microsoft, CoD oyunlarını PlayStation konsollarında yayınlamaya devam edecek
 
 
 
Verdiği yeni cevapla birlikte Microsoft aslında Sony’e rakip bir CoD oyunu çıkartması için atıfta bulunuyor. Bu kapsamda Call of Duty oyunlarıyla ön plana çıkan Activision’ın Microsoft tarafından satın alımı Sony kanadında kaygılara sebebiyet veriyor. Fakat Microsoft mutabakatın başından bu yana CoD oyunlarını Playstation konsollarında yayınlamaya devam edeceğini belirtmişti.
 
Öte yandan CoD oyunları için geldiğimiz noktada Microsoft, Nintendo ile 19 yıllık bir muahede imzaladı. Bu kapsamda 10 yıllık bir mühletle CoD oyunları Nintendo konsollarına gelecek. Bu çalkantılı süreç devam ederken CMA satın alma süreciyle ilgili kesin kararını 26 Nisan’a kadar duyuracak.
 
Peki siz Microsoft’un Sony’nin kendi Call of Duty oyununu geliştirebileceğini söylemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)