Nintendo Switch 2 özellikleri netleşmeye başladı: Bizleri neler bekliyor?

Nintendo Switch ile konsol pazarında kıymetli bir muvaffakiyete imza atan Nintendo, modelin halefi üzerinde hazırlıklara başladı. Bu noktada kısa mühlet evvel paylaşılan sızıntılar, Nintendo Switch 2’nin 2023 yılının sonlarında raflarda yerini almaya başlayacağını bizlere gösterdi. Yeni el konsolu için heyecanlı bekleyiş sürerken, artık de cihaza güç verecek yonga setinin detayları ortaya çıktı.

Nintendo Switch 2 özellikleri sızdırıldı

Bilindiği üzere Nintendo Switch, 20 nm Nvidia Tegra X1 ve 16 nm Tegra X1+ platformu ile karşımıza çıktı. Bununla birlikte dala yakın kaynaklar, sıradaki Nintendo konsolunun Samsung’un 5nm 5LPP (5nm Low Power Plus) üretim teknolojisini kullanan bir NVIDIA Tegra yongası tarafından destekleneceğini bildirdi.

Nintendo’nun Switch Pro modelini iptal ettiği ve bunun yerine yeni kuşak bir konsola odaklandığını düşünürsek, 5nm teknolojisine geçişin kesinlikle mantıklı göründüğünü söyleyebiliriz. Hakikaten üretim teknolojisinde yaşanacak gelişme, yeni kuşak Tegra platformunun öncekinden daha çağdaş, daha verimli ve katiyetle daha güçlü olacağını bizlere gösteriyor. 

Tabii ki, yeni sızıntıların Nintendo tarafından şimdi doğrulanmadığını belirtelim. Bu nedenle yeni kuşak el konsolunun tüm ayrıntıları için bir mühlet daha beklememiz gerekecek. 

Değerlendirme
0 (0 Oy)