ABD’deki mümkün aktör grevleri, GTA 6’nın geleceğini tehlikeye sokabilir mi?

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick, görüntü oyunu aktörlerinin grev yapması durumunda sıradaki Grand Theft Auto oyununun (şimdilik topluluk tarafından GTA 6 olarak adlandırılıyor) bu durumdan “tamamen korunmuş olacağını” söyledi.

BBC tarafından da bildirildiği üzere, ABD’deki Sinema Oyuncuları Birliği – Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatkarları Federasyonu (SAG-AFTRA), Sinema Sinemaları ve TV Üretimcileri Birliği (AMPTP) ile süreksiz bir mutabakata vararak Hollywood’daki grev hareketini sona erdirdi. Lakin SAG-AFTRA, Eylül ayında yapılan bir oylama ile üyelerin görüntü oyunlarına ait çalışmalarını kapsayan İnteraktif Medya Anlaşması’na yönelik grev yapmasına müsaade vermişti. Görüşülen hususlar ortasında maaşlar ve yapay zeka kullanımına ait müdafaalar yer alıyor lakin bir grevin sahiden gerçekleşip gerçekleşmeyeceği şimdi bilinmiyor.

VGC’nin bildirdiği üzere, 8 Kasım tarihindeki Take-Two gelir duyurusu sırasında Zelnick’e, ses ve hareket yakalama (mocap) aktörlerinin grevinin bir sonraki GTA oyununun üretimini yavaşlatıp yavaşlatmayacağı ve Rockstar’ın “aktörlerin potansiyel bir grev sırasında çalışmasına imkan sağlayacak iş sözleşmeleri” olup olmadığı soruldu.

Zelnick, bu soruya karşılık vererek “Müzakerelerin gelecek hafta devam etmesi bekleniyor. İyimseriz, tüm yeteneklerimize büyük kıymet veriyoruz, kusursuz iş münasebetlerine bedel veriyoruz ve herkese güzel hizmet edecek bir muahedeye varmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi ve ekledi: “Benim yaklaşımım her vakit bu oldu. Mesleğimdeki her cümbüş sanayisi çalışan müzakeresine katıldım ve her vakit pek uygun sonuç verdi. Lakin düzgün sonuçlanmamaları durumunda büsbütün korunuyoruz.

GTA 6 birinci fragman Aralık ayında geliyor

Geçtiğimiz gün, sıradaki GTA oyununun birinci fragmanının “Aralık ayı başlarında” yayınlanacağı Rockstar Games tarafından resmi olarak doğrulandı ve oyunun ne vakit yayınlanacağına dair 21 aydır süren spekülasyonlara son verildi. Muhtemelen yakın gelecekteki en heyecan verici oyunlardan biri olan serinin yeni üyesinin artık hayranlar tarafından çok daha yakından takip edildiği kesin.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)