Ark: Survival Ascended Sürpriz Bir Halde Çıktı

Studio Wildcard, Survival Ascended projesini duyurduğu günden beri ağır reaksiyon alıyor. Oyuncuların büyük bir kısmı standart Ark: Survival Evolved’un bir nevi “remake’i” olan bu versiyonu daha ucuza almak istiyordu. Bunun üzerine projenin geçtiğimiz aylarda ertelenmesi yeterlice başları karıştırmıştı.

Tartışmalı proje, dün akşam düzenlenen Xbox Partner Showcase esnasında sürpriz bir çıkış gerçekleştirdi. Seriyi Unreal Engine 5 motoruna taşıyan yeni oyun, 1 Kasım’a kadar 343.80 TL’ye satın alınabilecek. Lakin oyuncular şimdiden oyunun optimizasyonundan pek şad değil.

Ark: Survival Ascended’ın Steam sayfasına nazaran oyunun önerilen sistem ihtiyaçlarında Nvidia RTX 3080 ekran kartı ve 32 GB RAM görünüyor. Lakin birtakım oyuncular yeni kuşak sistemlerine karşın oyundan 30FPS aldıklarını lisana getirmiş. Hatta yapılan 47 yorumun yalnızca yarısı olumlu görünüyor.

Bizim için bir öbür kıymetli ayrıntı ise oyunun fiyatı. Şu anda 343.80 TL’ye alabileceğiniz oyun, 20 Kasım itibariyle karşımıza 45 dolar olarak çıkacak. Şayet Studio Wildcard bu fiyatta bir değişim yapmazsa, oyunun fiyatı 1.200 lirayı aşacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)