Ark: Survival Ascended’ın Xbox Series X/S Versiyonu Bir Sefer Daha Ertelendi

Ark: Survival Ascended, geçtiğimiz ay Steam üzerinde çıkış yaptı. Özgün oyunu Unreal Engine 5’e taşıyan bu “yeni oyun”, yakın vakitte konsollar üzerinde de çıkış yapacak. Bununla birlikte oyunun Xbox Series X/S versiyonunun bir defa daha ertelendiği resmen duyuruldu.

Stüdyonun sözlerine nazaran bu ertelemenin ardında birtakım “sertifika” sorunları bulunuyor. Yapılan resmi açıklamada beklenmedik birtakım meselelerin oluştuğunu lisana getiren Studio Wildcard, kısa müddette bu sorunu Microsoft ile birlikte çözecekleri tabir edilmiş.

  • Ark: Survival Ascended Sürpriz Bir Biçimde Çıktı

Normal kurallar altında 14 Kasım’da çıkış yapacağı açıklanan oyun yaklaşık bir hafta kadar ertelendi. Bu hafta sonu resmi çıkış tarihini duyacağımız Xbox Series X/S versiyonunun, önümüzdeki hafta içerisinde resmen çıkış yapması bekleniyor. Yani çok fazla beklememize gerek kalmayacak.

Oyunun PlayStation versiyonu ise farklı bir çıkış tarihine sahip. Studio Wildcard bu versiyon için Sony ile görüştüğünü belirtmişti. Açıklamada şimdilik bir sorun görünmediği ve oyunun “bu ay sonunda” PlayStation üzerinde de çıkış yapacağı belirtilmiş.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)