Assassin’s Creed Red’de Afrikalı Samuray Yasuke’yi Yönetecekmişiz

Assassin’s Creed serisinin Japonya’yı ziyareti uzun müddettir beklenen bir gelişmeydi ve Assassin’s Creed Red ile muradımıza ereceğimizi öğrenmiştik. Oyunun kahramanları ile ilgili olarak da geçtiğimiz aylarda kimi savlar lisana getirilmiş, birtakım bilgiler sızmıştı. Artık bu savlara bir yenisi daha eklenmiş bulunuyor.

Insider Gaming tarafından paylaşılan bilgiye nazaran oyundaki erkek kahramanımız gerçek bir isimden esinlenecek; Afrikalı Samuray Yasuke’yi yöneteceğiz.

Yasuke, Sengoku devrinde Japonya’ya gelen ve burada Oda Nobunaga’ya hizmet eden bir Afrikalı. Yasuke ismini da şahsen Nobunaga veriyor hatta. Sonrasında samuray oluyor ve tarihe birinci Afrikalı samuray olarak geçiyor.

Daha evvel oyundaki bayan karakterin Naoe isimli bir şinobi olduğuna dair tezler gündeme gelmişti. Naoe Fujibayashi de gerçekte yaşamış olan bir öteki efsanenin, Nagato Fujibayashi’nin kızı olarak oyunda yerini alacak bu tezlere nazaran.

Dolayısıyla her iki kahramanımız öyküsünde de gerçek hayattan ilham alındığını söylemek mümkün. Elbette AC serisine uygun olacak formda kıssalarının yine yazıldığını varsayım etmek sıkıntı olmasa gerek.

Insider Gaming, öyküden de birtakım bilgiler veriyor. Buna nazaran, Yasuke’nin de içinde bulunduğu köle taşıyan gemi saldırıyor uğruyor. Gemide Yasuke hariç herkes öldürülüyor, ölenler ortasında Yasuke’nin sevdiği isim de var. Yasuke, kurtarılıp Japonya’ya götürülüyor ve burada Nobunaga’nın hizmetinde samuray öğretisine uygun halde eğitiliyor. Öykünün başlarında Naoe ve Yasuke düşman iken sonrasında müttefik haline geliyorlar.

Insider Gaming, oyunda yer alacak birtakım tarihi figürlerin isimlerini de paylaşmış durumda. Bunlar; Fujibayashi Nagato (Naoe’nin babası), Oda Nobunaga, Akechi Mitsuhide, Hattori Hanzo, Toyotomi Hideyoshi, Kōdai-in (Hideyoshi’nin eşi), Oichi, Ashikaga Yoshiaki ve Akechi Kagemitsu.

Japonya tarihinden oldukça ilham almış bir AC oyunu geliyor üzere. Bu durum beni oldukça heyecanlandırıyor sevgili Oyungezerler, siz ne dersiniz?

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)