Bir Profesörden İlgi Cazip Bir Dehşet Oyunu: Dark and Deep

Savannah Sanat ve Tasarım Koleji’nde misyon yapan profesör Walter Woods Dark and Deep’i “korku oyunları tipine büsbütün yeni bir görsel estetik getirmek istediğim için Dark and Deep’i yarattım. Buna benzeyen bir oyun daha bulamazsınız. Kullandığım çizim üslubunun bir gibisi yok, 19. yüzyıl ressamlarından Gustave Dore’nin illüstrasyonlarını yeni bir boyuta taşımak istedim” kelamlarıyla anlatıyor.

“Kendimi bildim bileli komplo teorilerine ve mitolojiye karşı büyük bir tutkum var. Tuhaf ve kadim olanlara karşı olan sevgimi endişe oyunu topluluğuyla paylaşmak için Dark and Deep’i geliştirdim” diyor Woods.

Oyunun öyküsü de değişik geldiği için bu oyunu size tanıtmak istedim açıkçası. Dark and Deep ismindeki bir komplo teorisi podcastinin sadık hayranı Samuel Judge olarak oynayacağımız oyunda duyduğumuz şeylerin gerçek olduğuna şahit olacağız. Saklı yaratıklarla savaşmak ve kıymetli nesneleri açığa çıkarmak için sihirli fotoğraf çerçeveleri kullanacağız. Bu çerçeveler korkutucu öbür bir dünyaya açılan pencere vazifesi görüyor ve biz de gölgeler bizi büsbütün yutmadan bu komploları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

Söz konusu ressam Gustave Dore mitolojik ve tarihi sahneleri siyah ve beyaz illüstrasyonlarla görselleştiren çok ünlü bir ressam. Oyun da sürreal bir kozmik dehşet kıssası anlatmak için bu estetiği kullanıyor.

Oyunun Steam sayfasına da şuradan bakabilir, isterseniz istek listenize ekleyebilirsiniz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)