Blizzard’ın İşvereni Oyuncuları Suçladı: ‘Sabırsızsınız’

Blizzard’ın son yıllarda oyuncular ile ortasının pek de yeterli olmadığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Lakin bunda stüdyonun hissesi epey büyük. Bununla birlikte Blizzard, sorunun bir kısmının da bizde yani oyuncularda olduğuna inanıyor. Evet, bunu biz değil Blizzard’ın işvereni Mike Ybarra söylüyor.

The Verge takımına konuşan Ybarra, oyuncuların her gün yeni içerikler istediğinin altını çizdi. “Oyuncular biraz sabırsız, her gün hatta her saat yeni bir içerik istiyorlar” sözlerini kullanan yönetici, Blizzard’ın da buna karşılık vermeye çalıştığını söz ediyor. Doğal bu karşılıklar, Blizzard’ın belirlediği standartlarda olması gerekiyormuş.

  • Activision Blizzard Oyunları 2024’ten Evvel Game Pass’e Gelmeyecek

Bu sürate yetişmek için büyük takımlara sahip olmaları gerektiğini de paylaşan yönetici, bu sebeple içerikleri “doğru monetize etmek” istediklerini de belirtiyor.

“Herhangi biri Blizzard’a bir dolar bile harcasa, harcadığı bu paranın akabinde keyifli olmasını istiyoruz. Bu anlayışı yaptığımız tüm işlere yansıtmak istiyoruz.”

Yöneticiye nazaran Blizzard’ın içerik yayınlama stratejisinde de değişiklik yapması gerekiyor. Hatta stüdyonun şu anda üstünde çalıştığı bahislerden biri de buymuş.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)