BlizzCon 2023’te Gösterilen Fragmanlar

BlizzCon 2023 açılış seremonisi dün akşam gerçekleştirildi. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının akabinde gerçekleştirilen birinci program olmasıyla da kıymet arz ediyordu. Blizzard Lideri Mike Ybarra’nın açılış konuşmasıyla başlayan programda, kendisinden sonra kelamı Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer aldı. Her ikisi de gerek Blizzard’ın oyun dünyasındaki yeri ve ehemmiyetinden gerekse Blizzard’ın Xbox ailesine katılmasından duydukları memnuniyetten bahsettiler. Mike Ybarra, “Yeni bir periyot başlıyor” diyerek önümüzdeki devirde yeni bir sayfa açacaklarının da altını çizdi.

Açılış konuşmalarının akabinde yeni oyunlar, eski oyunlara yeni içerikler, ek paketler ile ilgili görüntüler bekliyordu bizleri. Hangi fragmanlar gösterilmiş, daima bir arada göz atalım isterseniz:

Overwatch 2

Programın birinci fragmanı Overwatch 2’den geldi. Evvel yapılacak değişikliklerden bahsedildi. Sonra da yeni kahramanımız Mauga ile tanıştık. Kendisi oldukça renkli bir karakter, kahkahası bitmek bilmeyecek üzere görünüyor 🙂 Tank sınıfı karakterlerle oynamayı sevenler için yeni bir alternatif daha var artık.

Overwatch şampiyonasından K-Pop kümesi LE SSERAFIM ile yapılan iş birliğine ve önümüzdeki devirde Overwatch oyuncularını ne üzere yeniliklerin beklediğine, farklı mevzular hakkında da bilgiler paylaşıldı. Önümüzdeki yıl birçok içerik bizleri bekliyor. Bunların ayrıntılarını da panelde paylaşacaklarını söylediler.

Diablo IV

Overwatch sonrasında sıra bu yıl oyun severlerle buluşan ve Blizzard tarihinin en yeterli çıkış yapan oyunu olmayı başaran Diablo IV’e geldi; genişleme paketi Vessel of Hatred duyuru fragmanıyla arz-ı endam etti. Genişleme paketinde Diablo 2’den tanıdığımız bir bölgeye yol alacak, Mephisto’ya neler olduğunu ve Sanctuary ile ilgili neler planladığını öğrenmeye çalışacağız. Ek pakette orijinal bir karakter sınıfına yer verileceğini de öğrenmiş bulunuyoruz.

Uzun lafın kısası, Diablo IV seyahatimiz Vessel of Hatred ile kaldığı yerden devem edecek. Ancak bunun için bir müddet beklememiz gerekiyor. Vessel of Hatred, önümüzdeki yılın sonlarında oyun severlerle buluşacak.

Hearthstone

Önümüzdeki yıl Mart ayında 10. yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Hearthstone da Showdown in the Badlands sinematik fragmanıyla programda yerini aldı. Eğlenceli bir fragman hazırlamışlar bence. Showdown in the Badlands, 14 Kasım’da çıkıyor.

Warcraft Rumble

Hearthstone Shoddown in the Badlands sonrasında sıra Warcraft serisinin taşınabilir şubesi Warcraft Rumble’a geldi, çıkış fragmanıyla karşımızdaydı. Kule savunma üslubu oyunları seviyorsanız bir göz atabilirsiniz.

World of Warcraft

World of Warcraft, neredeyse 20 yıldır bizlerle. İnişli çıkışlı devirler yaşadı, yaşıyor. Fakat her hâlükârda cinsinin en uzun periyodik ve en çok oynanan örneklerinden birisi olmaya devam ediyor. Blizzcon 2023’te de yeni duyurular bizleri bekliyordu. WoW Cataclysm Classic de onlardan birisiydi.

WoW cephesinde bizleri bir diğer duyuru daha bekliyordu. Yeni genişleme paketi The War Within, sinematik bir fragmanla duyuruldu. Bu paketle birlikte Worldsoul Saga da başlamış olacak. Çıkış takvimi Sonbahar 2024 olarak paylaşıldı.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)