Broken Roads Çıkışına Günler Kala Ertelendi

Drop Bear Bytes’ın geliştirmekte olduğu nükleer kıyamet sonrasında geçen izometrik RPG oyunu Broken Roads çıkışına yalnızca günler kala ertelendi.

Oyunun olağanda 14 Kasım’da çıkması gerekiyordu, hatta bundan birkaç gün evvel basına inceleme kodları dağıtılmıştı. Ancak ne olduysa ondan sonra oldu, oyunda test edilenin de ötesinde kusurlar olduğu ortaya çıktı. “İnceleme kodlarını gönderdikten sonra çok sayıda yeni yanılgı keşfettik, bu yüzden de oyunun çıkışa hazır olmadığına karar verdik” diyor oyunun yayıncısı Versus Evil.

  • Beklediğimiz İndie’ler – Broken Roads

Her ne kadar oyunu oynadığım mühlet içerisinde “oyun bozan” cinsten yanlışlarla karşılaşmamış olsam da oyunun biraz daha cilalanmaya gereksinimi olduğu muhakkaktı (örneğin Steam’deki default ekran imajı alma tuşuna konsol penceresi açma fonksiyonunu atamış olmaları bence bir talihsizlik), o yüzden bunun gerçek bir karar olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda da görebileceğiniz açıklamada oyunun içerik olarak tamamlanmış olmasına karşın başta planladıklarından daha büyük olduğunu, 30 saatin üzerinde oynanış ve 400,000 sözün üzerinde diyaloğa sahip olduğunu söylüyor Drop Bear Bytes. Oyundaki seçimlerin çokluğunu da düşününce ortaya çıkan binlerce permütasyonun düzgün biçimde test edilebilmesi için biraz daha vakte muhtaçlıkları varmış.

Ben hala Broken Roads’un bu yılın değerli oyunlarından biri olacağını düşünüyorum, lakin ne vakte ertelendiği açıklanmadığı için bir ihtimal artık 2024’e sarkmış olabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)