Devolver Digital, System Era Softworks’ü satın aldı

Devolver Digital, oyun dünyasının en renkli firmalarından birisi dersek herhalde yanlış olmaz. Bir yandan enteresan ve eğlenceli sunumları bir yandan dağıtımcılığını üstlendikleri dikkat cazibeli üretimlerle oyun severlerin gönlünü kazandıklarını söylemek mümkün.

Yapılan duyuruyla bu çatı altına bir firmanın daha dahil olacağını öğrenmiş olduk. Devolver, Astroneer’in geliştiricisi System Era Softworks’ü satın alıyor.

Devolver’a yakışan üslupta esprili bir duyuru olmuş yeniden. Bundan 8 yıl kadar evvel neredeyse Astroneer’ı yayınlamak üzere “korkunç bir hata” yapacaktık demiş Devolver Digital 🙂 Ancak System Era Softworks ve Devolver Digital olarak başka yollardan gitmiş olsalar da karşılıklı olarak hayranlıklarının devam ettiğini de belirtmeyi ihmal etmiyorlar.

Açıklamanın devamında işler daha da renkli bir hal almış:

“Bu uzun hayranlık ve arkadaşlık sürecinin akabinde System Era Softworks ve Devolver Digital birbirlerine olan ölümsüz aşklarını en güzel bildikleri biçimde açıklıyorlar: Işıkları söndürüp, sıcaklığı artırıp stratejik iş iştiraki kurarak”

Açıklamayı okurken ister istemez insanın yüzünüze bir tebessüm geliyor, finali nasıl bitecek diye merak ediyorsunuz 🙂

System Era grubu, münasebetlerinin neredeyse şirketin kuruluşuna kadar gittiğini, Devolver’ın bilhassa indie oyunlar için ne kadar değerli bir dağıtımcı olduğunu ve geliştiriciler için yaratıcı fikirlere ve uygulamalara ne kadar kapı araladığını, bu ve gibisi ayrıntılardan hareketle kendileri için en uygun adayın Devolver olduğunu düşündüklerini söylüyorlar. Dilerseniz açıklamanın tamamına şuradan göz atabilirsiniz.

Sonuç olarak Devolver Digital, System Era Neteorks’ü kanatları altına aldı. Önümüzdeki periyotta bu atılımın nasıl meyveler vereceğini daima birlikte göreceğiz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)