Diablo 4’e Gelecek Olan Yeni Sınıfı Blizzard Daha Evvel Sızdırmıştı

Blizzard, BlizzCon’da Diablo 4’ün birinci genişleme paketi olan Vessel of Hatred’ı tanıtmış ve bu pakette oyuna yeni bir sınıfın ekleneceğini ancak bu sınıfın daha evvel hiçbir Diablo oyununda yer almadığını söylemişti.

Diablo 4’ün yardımcı oyun direktörü Brent Gibson, GamesRadar’a verdiği röportajda net biçimde bu yeni sınıfın Witch Doctor yahut Paladin üzere daha evvelden gördüğümüz bir sınıf olmadığı belirtti.

Peki lakin Blizzard bu sınıfı sır olarak saklayabilecek mi? Bizce hayır, zira Blizzard esasen çok evvelden bu sınıfın ismini ağzından kaçırmıştı.

Belki hatırlarsınız, oyunun Blizzard içinde kullanılan test versiyonu kazayla beta testine katılanlara da açılmış ve o versiyonun metin belgeleri içerisinde Spiritborn sınıfına ve yeteneklerine atıflar bulunmuştu.

Buna nazaran Spiritborn silah olarak glaive kullanacak. Kaynak olarak mana yahut fury değil de, ikili bir sistemden bahsediliyor. Yetenek isimlerinden de anlaşıldığı kadarıyla yanında evcil hayvanı ve minyonları olacak yahut bunları çağırabilecek.

Tüm bu açıklamalar Spiritborn’un oynanış ve yetenek olarak bir ölçü Witch Doctor’u andıracağı istikametinde yorumlanıyor lakin Blizzard muhtemelen öbür sınıflardan güzelce ayrışan bir sınıf tasarlamıştır bizim için.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)