DMCA Yiyen Dark and Darker, Steam’den Kaldırıldı

Dark and Darker’ın kıssasını anlamak için öncelikle evvelki iki haberimizi okumanız gerekli aslında. Bunlardan birincisi Dark And Darker’ın İmalcisi ‘Çalıntı Oyun’ Savlarını Reddetti, başkası ise Dark and Darker’ın Stüdyosunu Polisler Bastı!.

Oyunun geliştiricisi Ironmace her ne kadar Nexon’un savlarını reddetse de polis baskını sonucunda çeşitli dokümanlara el konulmuş ve inceleme başlatılmıştı.

Şimdiye oyunun Steam sayfasına girmeye çalıştığınızda ana ekrana geri dönüyorsunuz, zira oyun Steam’den kaldırılmış durumda.

Aslında baskından ve Nexon’un çektiği DMCA ihtarından sonra oyunun Steam sayfasında değişikliklere gidilmiş, ekran imgeleri ve görüntüler kaldırılmıştı. Sonrasında oyunun online co-op ve PvP kısımları çıkarıldı. Sonrasındaysa oyun Steam’den tümden kaldırıldı.

Ironmace, topluluğun Discord sunucusu aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Yakın vakitte Nexon tarafından Dark ve Darker ile ilgili olarak çarpıtılmış savlara dayanan bir ihtarname ve DMCA bildiri edildi. anda bu sorunu mümkün olan en âlâ halde çözmek için hukuk grubumuzla birlikte çalışıyoruz. Bu mevzunun hassas hukuksal niteliği nedeniyle, durumumuzu tehlikeye atmamak için açıklamalarımızda dikkatli olmalıyız. Oyunu mümkün olan en kısa müddette yine yayına almak için çalışırken anlayışınızı rica ediyoruz. Lütfen hayranlarımız için mümkün olan her şeyi yapacağımızı bilin. Teşekkürler!” dedi ancak oyunun bu noktadan geri dönüp dönemeyeceği belgisiz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)