GTA 6’nın birinci fragmanı yayınlandı: Vice City’e geri dönüyoruz

Geçtiğimiz günlerde Rockstar, GTA 6’nın birinci fragmanın 5 Aralık’ta yayınlanacağını söylemesi üzerine tüm oyuncuları sabırsız bir bekleyiş almıştı. Lakin tanıtım fragmanı beklenmedik bir biçimde daha öncesinde toplumsal medyaya sızdı. Buna karşılık Rockstar da açıkladığı saatten çok daha evvel fragmanı yayınlamak zorunda kaldı. İşte merakla beklenen işte o fragman:

Yıllardır birçok sızıntının açığa çıkardığı üzere, Rockstar yeni oyunda oyuncuları Vice City’nin kurgusal yerlerine geri götürüyor. Fragmanda tam olarak oynanış olmasa da manzaralar GTA VI’nın oyun motoru kullanılarak işlenmiş üzere görünüyor ve stüdyonun 2018’de Red Dead Redemption 2 ile ulaştığı görselliğe kıyasla büyük bir gelişme kaydedildiğini gösteriyor. Öte yandan iki başrol karakteri de onaylanmış üzere görünüyor, bu da bizlere muhtemelen Bonnie ve Clyde üslubu bir öykü olacağının sinyallerini veriyor.

Rockstar şayet oyunu ertelemeye karar vermezse, Grand Theft Auto VI 2025 yılında piyasaya sürülecek. Platformlar şimdi açıklanmadı lakin Xbox Series X|S ve PlayStation 5 konsollarına birinci günden geleceğini varsaymak yanlış olmaz. Tıpkı halde bir PC sürümünün geleceği de aşikar, fakat Rockstar’ın daha evvelki oyunlarda izlediği yolu ele alırsak, mevcut kuşak konsollarla eşzamanlı bir çıkış yapmayabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)