Immortals of Aveum’un Geliştiricisi, Satışların Düşüklüğünü Berbat Takvime Bağladı

Immortals of Aveum’un geliştiricisi Ascendant Studios’un CEO’su, aslında başarılı bir oyun olan (Onur oyunu bir oldukça beğenmiş ve 8 puan vermişti) Immortals of Aveum’un satış başarısızlığının, oyunun çok dolu bir periyotta piyasaya çıkmış olması olduğunu söylüyor. Bu ağır periyodun makus satışlara tesiri %100’müş.

Immortals of Aveum, 22 Ağustos 2023 tarihinde çıkmıştı. O periyotta ortalarına düştüğü oyunlara bakacak olursak Baldur’s Gate 3’ü, Armored Core 6’yı, Starfield’ı görüyoruz. Robinson Baldur’s Gate 3’ün bu kadar başarılı olmasını kimsenin beklemediğini söylemiş ancak biz bekliyorduk vallahi 🙂

Stüdyo Immortals’ın böylesine dolu bir takvimde çıkacağının farkındaymış ve Robbins “yeni bir stüdyo ve IP için farkındalık yaratmak bizim için son derece zordu” diyor.

Oyunun makus satışları sonucunda stüdyodaki çalışanların %45’i işsiz kalmıştı. “İşimiz oyun satışlarına dayanıyor ve biz gereğince oyun satamadık, bu da beni o kararı vermeye zorladı” diyor Robbins.

Ascendant Studios, oyunu Game Pass ve PlayStation Plus’a getirmek istiyor. Her iki firmayla da görüşmeler devam ediyormuş. “Henüz bir tarih yok fakat bunun gerçekleşeceğine neredeyse eminim” demiş Robbins.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)