Microsoft çalışanlarına Xbox Game Pass Ultimate şoku

Tam vakitli bir Microsoft çalışanı olmanın en düzgün avantajlarından biri de Xbox Game Pass Ultimate’e fiyatsız erişim sunulmasıydı. Lakin yeni bir habere nazaran şirket, iş gücünün büyük bir kısmı için bu avantajı ortadan kaldırabilir.

Verge tarafından ismi verilmeyen kaynaklara atıfta bulunularak hazırlanan habere nazaran Microsoft, çalışanların büyük bir kısmına Ocak 2024’ten itibaren Xbox Game Pass Ultimate’e fiyatsız erişim sağlayamayacağını duyurmaya başladı. Lakin direkt olarak Xbox ve Microsoft Gaming kısmında çalışan Microsoft grup üyelerinin bu avantaja sahip olmaya devam edeceği de bildiriliyor. Şirketin iş gücünün geri kalanı için, yalnızca 12 aylık abonelikte özel bir indirim sunulacak.

Haberde, birçok Microsoft çalışanının şirketin iç forumları aracılığıyla bu atağa ait memnuniyetsizliklerini lisana getirdiği belirtiliyor. Bildirilene nazaran Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, bu iletilerin kimilerine, bu karardan haberi olmadığını ve bu mevzuyu inceleyeceğini belirterek karşılık verdi.

Bu kararın geçerli olacağını varsayarsak, öteki birçok teknoloji şirketi üzere Microsoft’un da geçmişte olduğu kadar çok sayıda çalışan avantajı sunmayabileceğini söyleyebiliriz. Şirket, sadece birkaç gün evvel son mali çeyreği için sağlam mali sayılar açıklamış olsa da, mevcut global ekonomik durum nedeniyle harcamalarını mümkün olduğu kadar sınırlaması gerektiğine inanıyor olabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)