Playground Games’ten Ayrılan Gavin Raeburn, Yeni Bir Stüdyo Kurdu

Forza serisinin geliştiricisi Playground Games’in kurucularından ve bir devir başkanlığını da yapan Gavin Raeburn, stüdyosundan ayrılmıştı. Yaptığı açıklamayla, yeni bir stüdyo kurduğunu ilan etti.

Lighthouse Games isimli bu yeni stüdyo, Playground Games’in de bulunduğu Leamington Spa, İngiltere’de kurulmuş durumda. Raeburn’e bu stüdyoda evvelki iş arkadaşlarından 30’u da katılmış -ki bunların ortasında Playground Games’in kuruluşunda da kıymetli misyonlar üstlenmiş isimlerin bulunduğu söyleniyor. Stüdyo, halihazırda yeni bir AAA oyun üzerinde çalışmaktaymış.

Raeburn; “Playground’da Horizon ile Xbox için tüm vakitlerin en değerli ve en başarılı markalarından birisini yaratmış olduk. Codemasters’ta geçirdiğim başarılı periyodun akabinde, burada da yıldan yıla artan bir ticari muvaffakiyet yakaladık. Bu DNA artık Lighthouse’ta ve bir defa daha tüm tecrübemizi yansıtarak tipi yine tanımlayan bir marka inşa etmeyi amaçlıyoruz” diyor.

Geçmiş deneyimlerden hareketle bu hususta savları olmalarını doğal karşılıyorum. Sonuçta sahiden de söylediği üzere bu tıbbın öne çıkan işlerine imza atmış bir grup bir ortaya gelmiş durumda. Münasebetiyle, sıradaki oyunu merakla beklememizi sağlayacak bir münasebet kelam konusu bence, siz ne dersiniz?

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)