Resmi Starfield DLSS Takviyesi, Haftaya Geliyor

Eğer NVIDIA GeForce RTX bir ekran kartına sahipseniz, elbette resmi Starfield DLSS desteği olmayışı sizi üzüyordur. Lakin yakın bir vakitte bu eksik de giderilecek. O denli ki Bethesda şirketi, beklenen dayanağın ekleneceği güncellemenin ne vakit yayınlanacağını duyurdu.


İlginizi Çekebilir: Starfield Mod Araçları Ne Vakit Geliyor? İşte Açıklama!


Bildiğiniz üzere Starfield, AMD ile Bethesda ortasındaki muahededen dolay FSR 2.0 dayanağı ile çıkmış ve NVIDIA GeForce RTX kullanıcılarını üzmüştü. Oyunun çıkışı öncesinde ise mod üreticileri bu duruma bir el atmış ve resmi olmayan DLSS dayanağını yayınlamışlardı. Bunun üzerine harekete geçen Bethesda ise Starfield’ın çıkışının bir hafta sonrasında yaptığı açıklama ile resmi takviyenin sağlanacağını müjdelemişti. İşte resmi Starfield DLSS dayanağı için bir öteki gelişme daha yaşandı.

Resmi Starfield DLSS Takviyesi Sonunda Geliyor

Bethesda tarafından X hesabı üzerinden yapılan açıklamayla, beklenen DLSS dayanağının önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanacak olan güncelleme ile geleceğini duyurdu.

“Güncellemeler üzerinde çok çalıştık ve bir sonraki güncellememizi önümüzdeki hafta Steam Beta’ya ekleyeceğiz.

Bu güncellemede DLSS takviyesi, desteklenen sistemler için ekran ve HDR denetimleri ve öbür optimizasyon ve iyileştirmeler yer alacak.”

Şirket tıpkı vakitte FSR 3.0 dayanağı için de çalışmalara başlayacakmış. Şimdilik net bir şey söylenmese de, ilerideki bir tarihte yayınlanacak olan güncelleme ile aktüel teknolojinin Starfield oyununa da getirileceği söylenmiş.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)