Rockstar’dan Ayrılan Leslie Benzies’in Yeni Oyunu MindsEye, Savlı Geliyor

İskoçya merkezli bağımsız oyun stüdyosu Build A Rocket Uzunluk, geçtiğimiz yıl Gamescom’da “EVERYWHERE” isimli “çoklu dünya oyun sistemi”ni duyurmuşlardı. Bu sistemin, nasıl bir deneyim sunacağını merakla bekliyoruz.

Bu sistem; “istediğiniz kişi olabileceğiniz ve kendi yolunuzu oluşturabileceğiniz sonsuz olasılıklar dünyası sunan yeni bir platform” olarak tanımlanırken, uçsuz bucaksız açık dünyasında pek çok şey yapabileceğimiz, portallarla da yeni dünyalara yol alabileceğimiz söyleniyor.

Konuya EVERYWHERE ile girdik girmesine ancak, tek merak ettiğimiz bu oyun / platform değil. Leslie Benzies idaresinde geliştirilen MindsEye da kısa bir fragmanla çıktı karşımıza ve aklımızdaki sorulara yenilerini eklemeyi başardı:

MindsEye; yapımcılarının tarifiyle “fütüristik şirketler, komplo teorileri ve uğursuz yeni teknolojiler dünyasında geçen kıssa odaklı bir aksiyon-macera oyunu”. Leslie Benzies, Rockstar North’a başkanlık yapmış bir isim. Münasebetiyle deneyimi konusunda hiç kuşku yok. Yeni oyunu da sağlam geliyor diyebiliriz herhalde, o denli değil mi?

Hem MindsEye hem de EVERYWHERE, AAA üretimler olarak isimlendiriliyor. EVERYWHERE, bu yıl içerisinde çıkış yapacak. Birinci olarak PC’ye, sonrasında da öteki platformlara gelecek. Bakalım bu ikili bizlere nasıl bir tecrübe sunacak. Merakla bekliyoruz, yakından takipteyiz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)