Sony, PSVR 2 için koyduğu gayenin çok uzağında kaldı

Sony’nin yeni oyuncağı PSVR 2, en azından kıymetli bir VR analistine nazaran, satış amaçlarını karşılamaktan çok uzakta görünüyor. IDC VR analisti Francisco Jeronimo‘ya nazaran PSVR 2, Mart 2023’ün sonuna kadar 300.000 ünite satacak. Jeronimo, Bloomberg’e PS5 başlığının neden düşük performans gösterebileceğine dair bir açıklama yaptı.

Jeronimo, “Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler artan hayat maliyetleri, yükselen faiz oranları ve artan işten çıkarmalarla karşı karşıya” diyor ve devam ediyor: “Mevcut ekonomik ortamda birden fazla tüketici için VR başlıklar birinci akla gelen şey değil.

Jeronimo ayrıyeten, Sony’nin “gerçek bir felaketten” kaçınmak için PSVR 2’nin fiyatında değerli indirimler yapabileceğini de kelamlarına ekliyor.

Henüz bir aydan biraz uzun bir müddettir raflarda olan PSVR 2’ye hayal kırıklığı demek için erken olduğu bir gerçek. Lakin, PS4’ün PlayStation VR’si, satışta olduğu birinci dört ayda bir milyona yakın ünite satmayı başardı. Fakat özgün başlığın çok daha düşük bir fiyat noktasında olduğu da unutulmamalı.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)