Steam İstediğiniz Oyunları Arkadaşlarınızdan Saklamanıza Müsaade Verecek

Steam, istediğiniz oyunları ‘özel’ olarak işaretleyebileceğiniz ve bu oyunların ve oyunlara dair aktivitelerinizin arkadaşlarınız tarafından görünmemesini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu sanırım en çok Steam’deki cinsel içerikli oyunlara “ya bir gören olur” diye yaklaşamayanları yahut kütüphanesinde olsa bile oynamaktan çekinenleri keyifli edecektir 🙂

Şu anda bu cins bir aktiviteyi arkadaş listenizden saklamanın tek yolu profilinizi büsbütün zımnî hale getirmek. Bir oyunu “gizle” dediğinizde o oyun yalnızca kütüphanenizde gizleniyor fakat aktiviteleriniz bundan etkilenmiyor.

SteamDB’nin yaratıcısı Pavel Djundik tarafından fark edilen bu yeniliğe nazaran Valve oyunlara “özel olarak işaretle” seçeneği getirecek ve bu sayede hangi oyunların görünüp hangilerinin görünmeyeceğine dair daha âlâ denetim sahibi olacağız.

Steam ayrıyeten yeni ebeveyn denetimleri de getirecekmiş ve bu sayede aile kümelerinde günlük oyun müddeti kısıtlama yahut çocukların ‘baba/anne bana bu oyunu alır mısın” diye istekte bulunabilmesi üzere özellikler de eklenecekmiş.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)