Warner Bros Canlı Servis Oyunlarına Daha Fazla Odaklanacaklarını Açıkladı

Warner Bros CEO’su David Zaslav firmanın sahip olduğu en büyük oyun serilerini canlı servis oyunlarıan dönüştürmeye odaklanacağını açıkladı. Babylon’s Fall, Anthem, Hyenas, Knockout City, Marvel’s Avengers yakın vakit içerisinde başarısızlığa uğrayan ve ziyan ettiren canlı servis oyunlarına yalnızca birkaç örnek. Buna karşın Warner Bros olağan oyunlar yerine canlı servis oyunlar istikametinde ilerlemeye kararlı.

Zaslav Harry Potter, Game of Thrones, DC ve Mortal Kombat üzere “milyar dolarlık oyun serilerini” servis oyunu yapmak istiyor.

“Şu anda odağımız konsol ve PC’deki üç-dört yıllık çıkış takvimlerine sahip olan en büyük serilerimizde canlı servisler, çoklu platform ve oynaması fiyatsız eklentilerle daha fazla “daima canlı” oynanış sunmaya çalışmak, gayemiz da daha fazla oyuncunun daha fazla platformda daha fazla vakit harcaması” diyor Zaslav.

“Nihai olarak maksadımız daha uzun döngülü ve daha üst düzeyde etkileşim ve parasallaştırma sağlamak. Muhakkak kabiliyetlerimiz var. Oyunların satın alım sonrası çok daha büyük gelirler getirebileceğine dair önemli fırsatlar görüyoruz” diye devam etmiş kendisi.

Warner Bros’un bu yılki en büyük başarısı Hogwarts Legacy oldu, onu neredeyse 3 milyon satan Mortal Kombat 1 takip ediyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)