Xbox Partner Preview 2023 – Tüm Fragmanlar

Xbox’ın iş ortaklarından gelecek oyunlar için hazırladığı Xbox Partner Preview gösterimi dün akşam gerçekleştirildi. Yaklaşık yarım saat süren programda hangi oyunlar gösterilmiş, buyurun daima birlikte bakalım:

Like a Dragon: Infinite Wealth

Programın açılış görüntüsü Yakuza serisinin sıradaki oyunu Like a Dragon: Infinite Wealth’ten geldi. Fragman bizleri Dondoko Adası’na götürüp bu sefer ne üzere absürtlüklere bulaşabileceğimize dair bir kesit sunuyor; sonuçta kaç tane oyunda bir yunusun sırtına atlayıp turlayabiliyoruz ki 🙂 Bu ortada Dondoko Island, Like a Dragon: Infinite Wealth’in The Sims’e, hatta Animal Crossing’e döneceği bir yer üzere görünüyor, ne dersiniz?

Like a Dragon: Infinite Wealth, 26 Ocak 2024’te geliyor. Dört gözle bekliyoruz, yakından takipteyiz.

IKARO: Will Not Die

Programdaki 2. fragman bir duyuru görüntüsü oldu; Futurlab’in Thunderful ile iş birliği içerisinde geliştirmekte olduğu IKARO, tempolu bir roguelite oyunu olacak üzere; en azından fragmanda bu türlü bir manzara sunuyor. Futurlab’in geliştirdiği Velocity’nin manevî takipçisi olarak isimlendirilen oyunun çıkış tarihi şimdi belirli değil.

Still Wakes the Deep

The Chinese Room tarafından geliştirilen Still Wakes the Deep’ten bir müddettir ses seda yoktu; bir oynanış görüntüsüyle çıktı karşımıza, yeterli yaptı. Bizleri tansiyonlu bir maceraya ortak edecek oyun, önümüzdeki yılın birinci aylarında gelecek bir aksilik olmazsa.

RoboCop: Rogue City

RoboCop: Rogue City, “There Will Be Trouble” fragmanıyla gecede arz-ı endam etti. Nostaljik hislerle da ilgi duyduğum, beklediğim bir oyundu aslında; Steam Next Fest kapsamında paylaşılan demosuyla da hislerim perçinlendi diyebilirim. Evet, o denli oyun dünyasını sarsacak, ihtilal yapacak bir oyun olmayacağı ortada; bununla birlikte keyifle oynanabilecek bir oyun olduğuna dair fikirlerimi ve umudumu koruyorum. Çıkar çıkmaz olmasa da ileride bir fırsat bulur bulmaz oynayacağım oyunlardan. RoboCop: Rogue City, 2 Kasım’da oyun severlerle buluşacak.

Dungeons of Hinterberg

Dungeons of Hinterberg, birinci sefer birkaç ay evvel Xbox Games Showcase’te karşımıza çıkmıştı; o günden beri takibimde olan oyunlardan birisi. O da bir oynanış görüntüsüyle programda yerini aldı. Önümüzdeki yıl gelecek olan oyun, çıkış gününde Game Pass kütüphanesinde yerini alacak.

Spirit of the North 2

Progamdaki bir öteki duyuru görüntüsü Spirit of the North’un devam oyunundan geldi. Bir defa daha tilkimizle yollara düşme vakti, kendisine bir de kuzgun eşlik ediyor bu seyahatinde. Spirit of the North 2, yakında bizlerle olacakmış ancak ne kadar yakında, bilemiyorum.

Metal Gear Solid Δ: Snake Eater

Metal Gear Solid Δ: Snake Eater’ı ne kadar hevesle ve merakla beklediğimi anlatamam sevgili Oyungezerler, eminim birçok oyuncu da benim üzere düşünüyordur. Programda, oyun içi motorla hazırlanan bir fragman paylaşıldı. Önümüzdeki yıl buluşacağız kendisiyle, sabırsızlıkla bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

Manor Lords

Bir Ortaçağ strateji oyunu olan Manor Lords, çıkış tarihi fragmanıyla programdaydı; 26 Nisan 2024’te erken erişime sunulacak, tıpkı gün Game Pass’te de yerini alacak.

The Finals

Çevrimiçi oyunlarla aranız nasıl, bilemiyorum, ancak The Finals, alanları renklendirebilecek bir oyun üzere duruyor. Ne kadar başarılı olur, şu evrede bir yorumda bulunmak güç, bunu lakin çıktıktan sonra görebileceğiz. Ancak öncesinde bir test etme imkânınız da var. Açık beta tarihleri açıklandı; şayet sizin de ilginizi çekmişse 26 Ekim-5 Kasım tarihleri ortasında göz atabilirsiniz.

ARK: Survival Ascended

ARK: Survival Ascended duyurulduğunda, bir yandan ARK 2 geliştirilirken bir yandan neden birinci oyunu yine yapıyorlar diye bir soru benim de aklıma gelmişti doğal olarak. Muhtaçlık var mıydı yok muydu bilemem. Erken erişim süreciyle birlikte bu soru da ufak ufak yanıt bulmaya başlar artık.

Alan Wake 2

Programın finalini Alan Wake 2’nin çıkış fragmanıyla yaptık sevgili Oyungezerler. Üzerine çok da konuşmaya gerek yok; yalnızca bu ayın değil, bu yılın da en çok beklenen oyunlarından birisi olduğunu söylersek yanlış olmaz. Bekleyişin son saatlerine de girdik artık, yarından itibaren oyun severlerle buluşacak. 2023’ü taçlandıran oyunlardan birisi olabilecek mi bakalım.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)