Apple, Apple Watch’larda watchOS 10.1 ile ortaya çıkan pil sorunu çözmek için harekete geçti

watchOS 10.1 kullanıma sunulduğundan bu yana Apple Watch 9 ya da daha eski modellerin pil ömrünün azaldığına dair pek çok şikayet lisana getirildi. Neyse ki Apple bu bahiste yardımın yolda olduğunu söylüyor. Şirket, önümüzdeki yazılım güncellemesinde pil ömrü için de bir düzeltme olacağını doğruladı.

Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına gönderilen bir Apple dokümanı, pil tüketimine yönelik bir düzeltmenin yakında geleceğini söylüyor. Bununla birlikte, yazıda daha fazla detaya girilmediği için elimizdeki tek bilgi bu.

Sorunun ardında tam olarak ne olduğu, kaç kişinin bundan etkilendiği yahut yazılım güncellemesinin durumu düzgünleştirmek için ne yapacağından bahsedilmiyor. Lakin en azından artık bu hususta bir şeyler yapıldığını biliyoruz.

Pilin bitmesi sıkıntısıyla ilgili şikayetleri bulmak için çok uzağa bakmanıza gerek yok; yalnızca Apple Takviye Forumu’na göz atmanız bile kâfi. Sorun, watchOS 10.1 çalıştıran Apple Watch Ultra 2 de dahil olmak üzere birden fazla modeli etkiliyor üzere görünüyor.

Bu tıp güncellemelerde yanlışlar hayli olağan ve rastgele bir sorun içermeyen bir güncellemenin yayınlanması nadiren görülüyor. Lakin yeniden de kullanıcı tecrübesinin hatırı sayılır sayıdaki insan için bu kadar bozulmuş olması hayal kırıklığı yaratıyor.

Apple’ın sorun yaşamasına neden olan yalnızca Watch güncellemeleri de değil. Birtakım iPhone’ların gece boyunca gizemli bir halde kapanmasına neden olan ve iOS 17.0.3’ün kullanıma sunulmasıyla ortaya çıkmış olabilecek kusur için hala bir düzeltme bekleniyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)