Apple, iMessage’ı Android’e getiren Beeper Küçük’e de dur dedi

Geçtiğimiz günlerde iMessage’ı Android’e getiren Beeper Küçük uygulamasını sizlerle paylaşmıştık. Lakin uygulamanın piyasaya sürülmesinin çabucak akabinde Apple’ın müdahalesi gecikmedi. Belirtilene nazaran cuma günü, Beeper Küçük kullanıcıları uygulama ile ilgili problemler yaşadıklarını bildirmeye başladı. Görünüşe nazaran Apple, uygulamanın yararlandığı boşluğu kapattı, çünkü kullanıcılar metin göndermeye çalıştıklarında yanılgı bildirileriyle müsabakaya başladı.

Apple, Beeper Küçük’te yaşanan sıkıntıları elbette üstlenmedi. Lakin TechCrunch, Beeper CEO’su Eric Migicovsky‘ye ulaşarak, kesintiden Apple’ın sorumlu olup olmadığını sordu. Migicovsky, ellerindeki datalara dayanarak sorumlunun Apple olduğunu açıkladı.

Migicovsky The Verge’e yaptığı açıklamada “eğer kelam konusu Apple ise, bence en büyük soru şu: Şayet Apple kendi iPhone kullanıcılarının kapalılığını ve güvenliğini hakikaten önemsiyorsa, neden kendi kullanıcılarının artık Android kullanıcılarına inançlı olmayan SMS yerine şifreli iletiler göndermesini sağlayan bir hizmeti durdursun?” dedi.

Durum ne olursa olsun, Beeper Küçük aboneliği için ayda 2 dolar ödeyen kullanıcıların gruba birtakım soruları olacağı kesin. Beeper, seçenekleri değerlendireceklerini, lakin fonksiyonların geri getirilmesinin ne kadar süreceğinin muhakkak olmadığını söyledi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)