Apple, iOS 18’in geliştirilme sürecini durdurdu

Bloomberg, Apple’ın iOS 18’in geliştirilmesine kısa bir mühlet orta verdiğini, zira işletim sistemi güncellemesi üzerinde çalışan takımın çok fazla yanılgı bulduğunu bildirdi. Çalışanlar iOS 18 ile birlikte macOS 15, watchOS 11 ve tvOS 18’deki çeşitli yanlışları gidermek için de alışılmadık bir haftalık geliştirme ortası verdi.

Habere nazaran, Apple’ın yazılım şefi Craig Federighi, şirket çalışanlarını yeni özelliklerin devreye sokulması yerine kusurların giderilmesi konusunda zorluyor. Bloomberg’den Mark Gurman, bu gayretin birkaç yıldır devam ettiğini söylüyor; bu da son yazılım lansmanlarında neden bu kadar çok geciken özellik olduğunu açıklıyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde iPhone kullanıcılarının çok ısınma meseleleri, widget’ların amaçlandığı üzere çalışmaması ve hatta telefonun gece yarısı rastgele kapanması üzere sıkıntılarla karşılaştıkları bildirildi.

Apple Watch kullanıcıları için ise geçtiğimiz haftalarda birtakım şeyler çoğunlukla kullanılamaz hale geldi ve watchOS 10.1 Apple Watch’un pilini çok derecede tüketti. Federighi, iOS 18’deki kusurları gidermeye odaklanmakta haklı olsa da mevcut yazılım güncellemelerinde yapılması gereken çok iş var.

Şimdiye kadar, Apple’ın iOS 18 ile üretken yapay zeka özelliklerini başlatmayı planladığını duyduk. Haitong International Securities analisti Jeff Pu‘ya nazaran, bu yeni sistem nihayet 2024’ün sonlarında iPhone için üretken AI özellikleri ekleyebilir. Ayrıyeten Apple’ın 2023’te yüzlerce, 2024’te ise daha da fazla yapay zeka sunucusu kuracağını öne sürülüyor.

Bulut tabanlı yapay zeka ve aygıt içi data işlemeyi birleştiren Apple, 2024’ün sonlarına yanlışsız iPhone ve iPad kullanıcılarına üretken yapay zekasını sunacak, bu da bunun iOS 18 döngüsünün bir modülü olacağı manasına geliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)