Apple, karma gerçeklik başlığını ve iOS 17’yi tanıtacağı WWDC 2023 için resmi tarihi açıkladı

Apple, WWDC 2023 aktifliğinin 5 – 9 Haziran tarihleri ortasında Cupertino, California’daki genel merkezinde düzenleneceğini resmi olarak açıkladı.

Etkinliğin büyük kısmı çevrimiçi olacak ve canlı yayınlara iştirak fiyatsız olacak. Fakat Apple, 5 Haziran’da şirketin Apple Park’ında hem geliştiriciler hem de öğrenciler için özel bir aktiflik düzenleyeceğini de açıklamış durumda.

Çoğu kişi, Apple’ın uzun müddettir söylentilere bahis olan ve uzun müddettir geliştirilmekte olan karma gerçeklik başlığını WWDC 2023’te nihayet ortaya çıkarmasını bekliyor. Apple, konferansta, bu aygıt için uygulama geliştirmek isteyen geliştiricilere özelbir kıymet verecek üzere görünüyor.

Başlığın, bir PC’ye ve hatta fizikî el kumandalarına bağlanmaya gerek kalmadan AR ve VR’yi birleştirdiği söyleniyor. Mevcut söylentiler, Apple’ın başlığı 2023’ün sonlarında, 3.000 dolara satışa sunacağını tez ediyor. Ve evet; şayet bu fiyat gerçekse, hayli korkutucu…

Apple’ın ayrıyeten iOS 17’yi de birinci defa WWDC 2023 sırasında tanıtması bekleniyor.

Bu ortada Google, I/O 2023 konferansı 10 Mayıs’ta gerçekleştirecek. Microsoft ise, Build konferansı için 23 – 25 Mayıs aralığını seçmiş durumda.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)