Apple’ın Apple Car hayali yaşıyor mu? Bir Apple Car’ı en erken ne vakit görebiliriz?

Bloomberg’den Mark Gurman, en son Power On haber bülteninde Apple Car’ın 2020’li yılların sonunda piyasaya çıkabileceğini öne sürdü. Project Titan ismiyle bilinen Apple’ın otomobil projesi, geçtiğimiz yıllarda birçok sıkıntıyla karşılaşmıştı. Yeniden de ünlü gazeteci, Apple’ın elektrikli araç pazarına girmeye hazır olduğunu belirtiyor.

Apple’ın gelir artışını tekrar kazanmasını sağlamasına yardımcı olacak bir sonraki eserin ne olacağından bahseden Gurman, karma gerçeklik başlığı Vision Pro’nun bu eser olmadığını söylüyor. Fakat Apple Car’ın bir talihi olduğunu sav ediyor.

Gurman’ın bülteninde yazdığına nazaran “…ama işini gerçek manada tekrar canlandırmak için Apple’ın kendine mahsus ‘sıradaki büyük şeylerden’ birine gereksinimi var. Bu doğrultuda şirket, karma gerçeklik ve elektrikli araç pazarlarına girmeye hazırlanıyor. Ancak bir araba hala uzak bir gelecekte kalıyor: Şirket içinde bulunduğumuz on yılın sonlarına kadar bu hususta rastgele bir şey sunmayacak.

Apple Car hakkındaki en son söylentiler Eylül ayının sonlarında gelmişti ve çok da umut verici değildi. O sırada ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu eserin gelişim sürecinin “tüm görünürlüğü” kaybettiğini, şirket içendeki kaynağının Apple Car’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde seri üretime geçmesini beklemediğini ve sadece büyük bir satın almanın Cupertinolu deve uzun müddettir beklenen aracı piyasaya sürme konusunda yardımcı olabileceğini söylemişti.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)