Apple’In beklenen aygıtı için hayaller, tekrar öbür bahara mı kaldı?

Bu haftanın başlarında Apple, yıllık WWDC 2023 geliştiriciler konferansını 5-9 Haziran tarihlerinde düzenleyeceğini duyurdu. Bölümdeki birçok kişi, Apple’ın uzun müddettir geliştirilmekte olan karma gerçeklik başlığını en sonunda resmi olarak tanıtacağı yerin bu aktiflik olacağını varsayım ediyor. Lakin ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun yaptığı yeni bir açıklama, hala bu bahiste kesin bir kanıya varmamamız gerektiğini söylüyor.

Bir Twitter gönderisinde Kuo, “Apple’ın çarpıcı ‘iPhone anını’ tekrar yaratacak bir AR/MR başlık duyurusu konusunda pek optimist olmadığını” tez ediyor. Bunun gerisindeki sebeplerden kimilerinin ortasında, başlığın “bazı donanım özelliklerinden ödün verilmesinin” yanı sıra, yavaşlamakta olan global ekonomik durum yer alıyor. Başka problemler ortasında, başlık için sağlam bir uygulama ekosisteminin oluşturulmasının gerekmesi ve Kuo’nun söylediğine nazaran 4.000 doların üzerine çıkabilecek yüksek fiyatı yer alıyor. Ayrıyeten şirket içinde de başlık hakkında birtakım huzursuzluklar yaşandığı biliniyor.

Kuo, başlığın seri üretiminin bir yahut iki ay daha ertelenebileceği ve 2023’ün üçüncü çeyreğinin ortalarına yahut sonuna kadar gerçekleşmeyebileceğini de söylüyor. Analist, daha evvelki 500.000 adetlik varsayımların çok altında olan bir formda, yıl sonuna kadar yalnızca 200.000 ile 300.000 adet ortasında başlık üretileceğini kestirim ediyor.

Bunların genel olarak pek güzel gözükmediği varsayılırsa, Apple’ın başlığın tanıtımını bu sonbaharın sonlarında, yani şirketin iPhone 15 modellerini de tanıtması beklenen vakte kadar ertelemesi kelam konusu olabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)