Dördüncü kuşak AirPods, büyük yeniliklerle geliyor

Apple’ın 2024 yılından itibaren AirPods kablosuz kulaklık serisinde kimi büyük değişiklikler yapmayı planladığı söyleniyor. Her zamanki üzere bu haber muteber Apple haber sızıntı kaynağı Mark Gurman‘dan, isimsiz kaynaklara dayandırılarak geliyor.

Gurman, ikinci kuşak AirPods’un 2024 yılında basamaklı olarak piyasadan kaldırılacağını söylüyor. Tıpkı şey, üçüncü jenerasyon AirPods için de geçerli.

Gurman, üçüncü kuşak modellerin satışlarının Apple’ın beklediğinden daha düşük olduğunu, birçok alıcının daha eski fakat daha ucuz olan ikinci jenerasyon versiyonları almayı tercih ettiğini argüman ediyor.

Haberde Apple’ın önümüzdeki yılın sonlarında piyasaya sürmek üzere iki farklı dördüncü jenerasyon AirPods üzerinde çalıştığı sav ediliyor. Her ikisinin de mevcut AirPod ve Pro versiyonunun bir melezi üzere görünmesini sağlayacak yeni bir dizayna sahip olması bekleniyor.

Gurman’a nazaran, gelecek iki AirPods’tan daha kıymetli olanı gürültü engelleme özelliğine sahip olacak. Daha yüksek fiyatlı modelin ayrıyeten dahili hoparlörlere sahip bir şarj kutusuyla birlikte geleceği bildiriliyor. Habere nazaran her iki yeni şarj kutusu da USB-C şarj kablolarını destekliyor olacak.

Gurman, yeni AirPods’a ek olarak Apple’ın AirPods Max kulaklıklarının yeni versiyonları üzerinde de çalışmakta olduğunu belirtiyor. Habere nazaran bunlar da 2024’ün sonlarında piyasaya sürülecek, fakat kimi yeni renk seçenekleri dışında dizaynda çok fazla değişiklik olmayacak.

Gurman son olarak, yeni bir AirPod Pro modeli için bir mühlet daha beklememiz gerekeceğini söylüyor. Apple’ın yeni bir versiyon üzerinde çalıştığını, lakin bunun 2025 yılına kadar piyasaya sürülmeyeceğini belirtiyor. Ayrıyeten yeni bir dizayna sahip olacağını ve Apple’ın kimi işitme sıhhati özelliklerini de esere dahil edebileceğini, lakin bu özellik hakkında detayların açıklanmadığını söylüyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)