Dünyanın en çok satan telefonu hangisi? Açıklandı…

Eğer 6.7 inçlik devasa ekranlara sahip iPhone’ların hayranıysanız, dünyada sizin üzere düşünen milyonlar olduğunu bilmelisiniz. 2023 yılına ilişkin kimi yeni istatistikler, Apple’ın iPhone Pro Max modellerinin birinci sefer global yıllık satışlarda tepeye yerleştiğini gösteriyor.

Pazar analist şirketi Canalys’e nazaran, iPhone 14 Pro Max 2023 yılında dünya çapında en çok satan akıllı telefon oldu ve onu iPhone 15 Pro Max takip etti. Firmanın belirttiği üzere, bu durum “pazardaki premium değişimi” ve tıpkı vakitte birinci 10 sıranın yedisini alan iPhone’un hakimiyetini ilan ediyor.

Fiyatı fark etmez, en kıymetlisini ver

Ancak bilhassa değişik olan, bir iPhone Pro modelinin birinci defa global satışlarda doruğa çıktığı bir yılda, Apple’ın daha küçük olan 6.1 inçlik Pro modelleri yerine en yeni iki Pro Max modelinin en üst sıralarda yer alması. Pro ve Pro Max serileri ortasında özellikler açısından giderek artan uçuruma bakıldığında, bunun Apple’ın kasıtlı bir taktiği olduğu da söylenebilir.

Apple’ın en kıymetli modeli artık yalnızca standart Pro’nun harika boyutlu bir versiyonu değil. Pro Max ile 5x optik zum üzere ayrıcalıklı özelliklerin yanı sıra üstün pil ömrü, daha büyük bir ekran ve daha fazla yeteneklere sahip oluyorsunuz. iPhone 15 Pro Max ayrıyeten standart Pro’daki 128 GB yerine 256 GB depolama alanı ile başlıyor. Yani Apple, kullanıcılarını en değerli modeli almaya ikna etmek için her koşulu zorluyor ve bu planında da muvaffakiyete ulaşıyor üzere görünüyor.

IDC ve Canalys’in araştırmalarında ortaya çıktığı üzere, Apple 2023’te birinci kere global akıllı telefon satışlarında Samsung’u geçmiş oldu. En üst modellere olan bu ilginin bir sebebinin de dünya çapında telefon almak isteyen pek çok tüketicinin faizsiz kredi bulabildiği bir yıl geçirmemiz olması. Apple’ın kredi musluklarının açıldığı devri uygun kıymetlendirmiş olduğunu kabul etmek gerek.

Bu ortada, Samsung’un birinci 10 listesine yalnızca 3 model sokabildiğini ve bu modellerin üst seciye telefonlar olmadığını söyleyelim.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)