Galaxy S24, sahip olacağı RAM’le hayal kırıklığına neden olabilir

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını duyurmasına iki aydan az bir mühlet kaldı. Yaklaşan Galaxy S24 serisinin çeşitli özellikleri geçtiğimiz aylarda tekraren sızdırıldı. Kimi söylentiler Samsung’un nihayet yeni aygıtlarında RAM’i yükselteceğini sav ediyordu, lakin yeni bir söylenti bu savları çürütüyor.

Güvenilir bir sızıntı kaynağı olan Ice Universe’e nazaran, temel Galaxy S24 yalnızca 8GB RAM ile gelecek. Galaxy S24+ ise 12GB RAM’li bir varyanta sahip olacak. Söylenti ayrıyeten Galaxy S24 Ultra’nın da giriş düzeyi modelde 8GB RAM ve daha yüksek özellikli modelde 12GB RAM ile geleceğini argüman ediyor.

Bu bilgi doğruysa, en azından teknik açıdan Samsung için güzel görünmüyor. Tüketicilerin Samsung’un maliyetleri kısmasından ve amiral gemisi akıllı telefon serisinde dört yıl üst üste daha yüksek RAM sunmamasından hoşlanmayacağı kesin; üstelik aygıtların daha fazla belleğe muhtaçlık duyduğu aygıt içi yapay zeka özelliğinin beklendiği bir periyotta. Bilhassa 24GB’a kadar RAM sunan rakip Android markalarının akıllı telefonlarıyla karşılaştırıldığında durum hiç de iç açıcı görünmüyor.

Peki bu vakte kadar seri hakkında öğrendiğimiz öbür neler var? Galaxy S24 ve Galaxy S24+’ın Kanada, Çin ve ABD dışındaki tüm ülkelerde Exynos 2400 işlemciye sahip olacağı düşünülüyor. Galaxy S24 Ultra ise her yerde Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy işlemciye sahip olacak. Her üç telefonun da 12MP selfie ve 12MP ultra geniş kameraya sahip olması bekleniyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)