Hala eski bir Android telefon kullanıyorsanız, bu uygulamaya veda etmeye hazırlanın

Eğer uzun yıllar boyunca birebir Android telefonu yahut tableti kullanıyorsanız, Google Takvim uygulamasına veda etmeye hazırlanmanızda fayda var. Uygulama, Android 8 yahut daha yeni bir sürüme sahip olmayan aygıtlara yönelik dayanağını sonlandırıyor.

Android Police tarafından bildirildiği üzere TheSpAndroid grubu, Android için Google Takvim’in en son sürümünde bir kullanıcıya “mevcut Android sürümünüzün artık desteklenmediğini” bildiren bir kod ve bir fotoğraf tespit etti.

Bu kod içerisinde “Desteklenmeyen İşletim Sistemi__etkin” etiketli bir işaret bulunuyor ve uygulama artık sırf Android 8 (Oreo) ve daha yeni sürümlerin desteklendiğine işaret ediliyor. Fakat şimdilik bu kod aktif edilmiş üzere görünmüyor.

Kodun faal edilmesinin akabinde, Google Takvim uygulamasını Android 8’den daha eski bir aygıtta çalıştırmayı denerseniz ekranda yeni sürüme geçmenizi söyleyen bir ileti göreceksiniz. Tekrar de uygulama, muhtemelen bu telefonlarda ve tabletlerde taşınabilir web tarayıcısı aracılığıyla kullanılabilir olmaya devam edecektir.

StatCounter’ın bildirdiğine nazaran, dünya çapındaki Android aygıtların %2,12’si Android 7 yahut Android 7.1 çalıştırıyor ve %3,42’si ise daha eski bir sürüm kullanıyor. Yani genel olarak yaklaşık 20 telefon ve tabletten 1’i bu takviyenin sonlandırılmasından etkilenecek. Bu eski aygıtlardan kimileri, daha yeni Android sürümlerine yükseltmeye uygun olacaktır, lakin uygun olmayan bir aygıta sahipseniz, yeni bir aygıta yatırım yapmayı düşünmenin vakti geliyor olabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)