Hırsızlar, iPhone olmadığını anladıkları Android’i sahibine geri verdi

iPhone’lar, Android rakiplerine nazaran ekseriyetle daha kıymetli aygıtlar olarak biliniyor. Ve görünüşe nazaran bu durum, hırsızlar için de pek farklı değil.

Bunu kanıtlayan ve tahminen de en kusursuz bir formda gösteren örneklerden birinde bir küme hırsız, çaldıkları bir Android aygıtını iPhone olmadığı için sahiplerine iade etti.

ABC7 tarafından haberleştirilen olay, sabahın erken saatlerinde Washington DC’de gerçekleşti. Olayın kurbanı bir Uber Eats ve Instacart şoförüydü ve o sabah kocası, aracını park etmesine yardım etmek için yanındaydı. Tam o sırada maskeli hırsızlar geldi.

Kurban, “Arabayı park eder etmez maskeli ve silahlı iki adam (kocamın) yanına geldi” dedi ve devam etti: “Onu soydular, cebindeki her şeyi aldılar, aracımın anahtarlarını aldılar ve otomobile binip uzaklaştılar.”

Saldırganların silahları vardı ve birinci etapta kocasının akıllı telefonunu da almışlardı. Fakat sonra iPhone olmadığından yakınarak geri verdiler: “Basitçe telefona baktılar ve ‘bu bir Android mi? Bunu istemiyoruz. Bunun bir iPhone olduğunu sanıyordum’ üzereydiler.”

Elbette bu hırsızlık olayının çok daha büyük bir sorun olduğu kısım, çiftin geçim kaynağı olarak kullandığı aracın çalınmasıydı. Tekrar de bir hırsızın telefonun Android olduğunu görerek çalmaktan vazgeçmesi, Google ve Android için kuşkulu bir reklam fırsatı olabilir.

Çalmak için bir iPhone’u tercih etme fikri ise aslında hırsızlar için pek mantıklı olmamalı. iPhone’umu Bul özelliği birçok telefonda aktif olduğu için takip edilmesi ve devre dışı bırakılması epeyce kolay.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)