iPhone 16 Pro’nun pil kapasitesi sızdırıldı: Büyük bir gelişme beklemeyin

Her sene Apple tarafından büyük bir atılım beklense de ne yazık ki iPhone’ların pilleri kayda bedel bir gelişme göstermiyor. Bu sene çıkan seriyi göz önüne alırsak, iPhone 15 Plus ve Pro Max daha uygun bir performans gösterirken, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 “yeterli” diyebileceğimiz bir pil ömrüne sahip. Öte yandan, yeni çıkan söylentiler iPhone 16’da da bu durumun değişmeyeceğini gösteriyor.

MacRumors aracılığıyla @KosutamiSan tarafından sızdırılan imajlarda, iPhone 16 Pro’nun pil kapasitesinin 3.355mAh olduğu görülüyor. Referans olarak iPhone 15 Pro’nun 3.274mAh’lik bataryasını ele aldığımızda yeterli bir gelişme olsa da bu kapasite hala çağdaş bir akıllı telefon için daha yeterli olabilirdi.

Yani şayet sızıntı doğruysa, iPhone 16 Pro’nun pil ömründe değerli bir değişiklik olmayacak. Tıpkı iPhone 15 Pro’nun, selefinden marjinal olarak daha büyük bir bataryaya sahip olmasına karşın iPhone 14 Pro ile tıpkı kullanım ömrüne sahip olması üzere…

Sızıntıya nazaran, iPhone 16 Pro’nun mahallî olarak depolanmış görüntüleri izlerken yaklaşık 23 saate kadar ömrü olduğu belirtiliyor. Lakin bu, kaynağın şimdi sızıntılar konusunda pek bir geçmişi olmadığı ve iPhone 16 sızıntıları için erken günler olduğu düşünülürse hakikat olmayabilir. Ayrıyeten bataryanın “erken aşama” bir iPhone 16 Pro bataryası olduğu söylendiğinden değişikliğe uğrama ihtimali de var.

Yine de şayet sızıntı doğruysa, birtakım düzgün haberler var. Çünkü pilin kapasitesi çok fazla değişmese de dış gövdesi değişiyor. Mevcut iPhone’lardaki pillerin folyo koruması burada buzlu bir metalle değiştirildiğinden, pilin termal verimliliği artabilir. Öteki bir deyişle, telefon daha serin çalışabilecek ve güçlü misyonları yerine getirirken daha uzun mühlet tam güçte çalışabilecek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)