Mermerden yapılan “taş” üzere telefon: OnePlus 11 Jupiter Rock Edition tanıtıldı

OnePlus, Jüpiter temalı OnePlus 11 modelini duyurdu ve markanın birkaç gün evvel paylaştığı teaser imajının başlangıçta varsayım ettiğimizden biraz daha gerçekçi olduğu ortaya çıktı. Yeni telefon OnePlus 11 Jupiter Rock Edition olarak isimlendiriliyor ve tasarım ipuçlarını tıpkı ismi taşıyan gök cisminden alıyor.

Telefonda kullanılan gerece gelince… Aslında tam olarak mermer değil. OnePlus bunun yerine “3D mikrokristalin kaya” ismini verdiği yeni bir gereç geliştirdiğini söylüyor. OnePlus geçmişte ahşap damarı ve kumtaşı da dahil olmak üzere çeşitli materyaller denemişti.

OnePlus 11 Jupiter Rock Edition sırf Çin’de piyasaya sürüldü, fakat Hindistan’da da piyasaya çıkması bekleniyor. Batı pazarlarında piyasaya sürülmesi ise yakın vakitte pek mümkün görünmüyor.

Yeni telefonu Çin’in toplumsal paylaşım sitesi Weibo’da duyuran OnePlus Çin lideri Li Jie şu paylaşımda bulundu: “Cep telefonu sanayisinde daha evvel hiç kullanılmamış bir gereç. Burası ‘kimsenin bilmediği bir yer’ ve keşfetmek için çok fazla vakit ve maliyet gerekiyor. Bu kusursuz bir materyal. Tabiat ve teknolojinin birleşiminden türetilmiştir. Eşsiz bir dokusu ve sıkı bir yapısı var. Elinizde tuttuğunuzda, eşi gibisi görülmemiş bir his hissedebilirsiniz. Binlerce yıl boyunca suyla yıkanmış yeşim taşına benziyor.

Li, gerecin parmak izlerine, aşınmaya ve bakterilere karşı sağlam olduğunu da kelamlarına ekledi. Kullanılan gereçlerin ve süreçlerin tabiatı gereği, OnePlus 11 Jupiter Rock sürümünün her alıcı için eşsiz olacağını da ekledi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)