Microsoft 11’in yenilenen kullanıcı arayüzü kesimlerine bir yenisi daha ekleniyor

Microsoft, Windows 11’de pek çok eski kullanıcı arayüzü modülünü modernize etmiş olsa da kullanıcıların birçok Windows ayarını değiştirirken hala eski Ayarlar kullanması gerekiyor. Lakin geçtiğimiz hafta Dev ve Canary Kanallarında yayınlanan 26052 numaralı derleme ile evvelce kalan kesimlerin sayısı biraz daha azalıyor. Renk İdaresi uygulaması artık Ayarlar uygulamasında özel ve düzgün bir halde modernize edilmiş bir kısma sahip.

Farklı renk profilleriyle çalışan kullanıcılar, Yapı 26052’den itibaren muhtaçlık duydukları ayarları Ayarlar > Sistem > Ekran > Renk Profili kısmından yapabilecek.

Neowin

Buna ek olarak, yeni Renk İdaresi sayfası artık Otomatik Renk İdaresi özelliğine (ACM) kavuşuyor. Microsoft, son Windows 11 özellik güncellemelerinde ACM’yi tanıtarak desteklenen ekranlara sahip kullanıcıların daha gerçek renkler elde edebilmesine imkan sağlamıştı. Otomatik Renk İdaresi ayrıyeten, dithering üzere farklı teknikler kullanarak desteklenmeyen ekranlarda da imaj kalitesini artırmaya yardımcı oluyor. Windows 11’in mevcut sürümünde ACM’ye Ayarlar > Ekran > Gelişmiş Ekran altından ulaşılabiliyor.

Neowin

Windows 11 yapı 26052’deki yeni Ayarlar sayfasının eski Renk İdaresi özelliğinin yerini almadığını belirtmek lazım. Özellik, “colorcpl” komutu yahut Windows Arama kullanılarak hala erişebilir durumda.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)