Nothing Chats’in ömrü kısa oldu, yalnızca bir günde Google Play Store’den kaldırıldı

Nothing, yeni iletileşme uygulaması Nothing Chats‘in beta sürümünü yayınlanmasından yalnızca bir gün sonra Play Store’dan çekti ve lansmanı bir sonraki duyuruya kadar ertelediğini söyledi. Şirket, Sunbird tabanlı Nothing Chats’i uzun müddettir devam eden Android – Apple iletileşme problemine bir tahlil olarak sunmuş ve hem RCS hem de iMessage dayanağı ile ortadaki boşluğu doldurmayı hedeflemişti. Lakin duyurulmasından bu yana, giderek artan sayıda eleştirmen, Nothing Chats’in tabiatı gereği daha az inançlı bir iletileşme seçeneği olduğunu savunarak, bu üzere süreksiz tahlillerin getirdiği riskler konusunda kaygılarını lisana getirdi.

9to5google, uygulamanın bir incelemesinde Nothing Chats’in uçtan uca şifrelemeye sahip olmadığına işaret etti ve başka kullanıcılar tarafından gönderilen eklere düz metin olarak kolay kolay erişilebileceğini tespit etti. Bulgular, Sunbird’ün HTTPS yerine HTTP kullandığına dair öbürleri tarafından ortaya atılan telaşları de güçlendirdi. Ayrıyeten Texts.com’un kurucusu Kishan Bagaria, Sunbird’ü “son derece güvensiz” olarak nitelendirdi.

Nothing, X’te zımnilik sıkıntılarına direkt değinmese de birkaç yanılgıyı düzeltmek için Sunbird ile birlikte çalıştıklarını ve kullanıcılar için hakikat olanı yapacaklarını söyledi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)