Nothing Phone’dan mavi – yeşil baloncuk arbedesine sıra dışı tahlil

Bildiğiniz üzere iPhone’un iMessage uygulamasındaki mavi baloncuk ve Android’in yeşil baloncuğu uzun müddettir tartışma konusu. Tahminen gelecekte bu taşınabilir sınıf ayrımı düzenleyicilere gereksinim duyabilir, ancak akıllı telefon üreticisi Nothing’in bu sıkıntıya öteki bir tahlili var.

Nothing Chats uygulaması, Nothing Phone (2) için yakında çıkacak bir iletileşme uygulaması. Sunbird tarafından geliştirilen uygulama, kullanıcıların Apple ID’leri ile giriş yapmalarını ya da yeni bir hesap açmalarını istiyor ve bir sefer ayarlandıktan sonra, Android telefonlarını kullanırken iMessage’da olduğu üzere Nothing Chats’te de ileti gönderebilecekler. Nothing CEO’su Carl Pei‘nin yüklediği bir görüntüye nazaran, canlı yazma göstergeleri, tam çözünürlüklü medya paylaşımı ve sesli notlar üzere özellikler başlangıçta mevcut olacak. Okundu bilgisi ve bildiri reaksiyonları ise daha sonra gelecek.

Ancak küçük bir sorun var. Nothing Chats, kullanıcıların Apple ID hesaplarına uzaktan irtibat yoluyla bir Apple aygıtında giriş yapmalarını gerektiriyor. Nothing Chats SSS’ye nazaran, gönderilen bildiriler ne Nothing’in ne de Sunbird’ün erişemeyeceği uçtan uca şifrelemeye sahip ve oturum açma kimlik bilgileri Sunbird’ün sunucularında saklanmıyor. Hizmete girdikten sonra ise bunun ne kadar inançlı olacağı tam olarak aşikâr değil.

Henüz beta etabında olan Nothing Chats, ABD, Kanada, İngiltere ve AB’deki Nothing Phone (2) kullanıcıları için cuma günü Google Play Store’da yayınlanacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)