Oppo’dan yeni katlanabilir telefonları Find N3 ve N3 Flip için büyük tez

Katlanabilir telefon pazarının süratle sertleşen rekabet ortamında, Oppo’dan dikkat çeken bir haber geldi. Find N3 Flip ve Find N3 katlanabilir aygıtlarının TUV Rheinland tarafından 1 milyon katlamaya kadar sertifikalandırıldığını söyleyen Oppo, bu sayede Samsung’un Z Flip ve Fold aygıtlarını dayanıklılık konusunda geride bırakmış üzere görünüyor.

İlginç olan şu ki, Ağustos ayında Find N3 Flip’i piyasaya sürdükten sonra şirket, aygıtın 600.000 katlama için derecelendirildiğini söylemişti. Lakin Find N3 Ekim ayında tanıtıldıktan sonra, şirket her iki aygıtın da 1.000.000 katlamaya kadar güçlü olduğunu söyleyerek şaşırttı.

Bu derecelendirmenin tam olarak neden değiştiği aşikâr değil. Tahminen de metodoloji değişti, lakin bu bahiste hiçbir bilgi yok. Tahminen de Oppo 600.000 katlamadan bahsederken bir kestirimde bulundu ve telefonlar TUV Rheinland’da beklenenden daha uygun performans gösterdi.

Öte yandan Samsung, katlanabilir telefonlarının dayanıklılığını derecelendirmek için farklı bir sertifika kuruluşu kullanıyor. Bureau Veritas ile işbirliği yapan şirket, Galaxy Z Flip 5’i resmi olarak 200.000 katlamaya uygun olarak derecelendirdi.

Galaxy Z Flip 5, telefonu Motorola Razr 40 Ultra ile karşı karşıya getiren kuvvetli bir bağımsız testte bu sayısı aştı. Z Flip 5, 400.000 katlama ve büsbütün un, yumurta, şeker ve mısır unu ile kaplandıktan sonra büsbütün bozuldu.

Şu ana kadar öteki katlanabilir telefonlar, Galaxy Z Flip ve Z Fold serilerinin dayanıklılığını asla geçemedi. Lakin Oppo katlanabilir telefonlar çok daha yüksek bir dayanıklılığa sahip olabilir. Öbür taraftan, Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5’in IPX8 su geçirmezlik derecesine sahip olduğunu, Oppo’nun katlanabilir aygıtlarının ise sadece IPX4 derecesine sahip olduğunu belirtmek gerekiyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)