Samsung’dan, katlanabilir telefonları için hayal kırıklığı yaratan yalanlama

Samsung, geçtiğimiz günlerde ortaya atılan ve orta sınıf, ucuz bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığı tarafındaki söylentileri yalanladı. Korea JoongAng Daily aracılığıyla bildirildiği üzere, bir şirket sözcüsü, 500 doların altında fiyatlandırılacak bir katlanabilir telefon tarafındaki haberlerin “asılsız” olduğunu ve Samsung’un orta sınıf segmentte katlanabilir bir eser üretme planının olmadığını söyledi.

TrendForce üzere piyasa analistleri ve başka sızıntı kaynakları tarafından bildirilen evvelki haberler, Samsung’un cazipliğini artırmak için gelecekteki katlanabilir aygıtları 400 – 500 dolar üzere düşük bir fiyatla sunabileceğini belirtmişti. Fakat sözcü bu cins spekülasyonların yanlışsız olmadığını söyledi: “Orta fiyat aralığında katlanabilir akıllı telefonlar üretmeyi planlamıyoruz ve son söylentiler temelsiz. Bu hususta verilmiş bir karar yok.

Samsung’un tedarik zincirindeki kaynaklar, katlanabilir aygıtları 2024 yılına kadar daha uygun fiyatlı orta sınıf pazarına getirme planlarını açıklamıştı. Bu, üreticinin agresif bir formda daha düşük fiyat noktalarına ulaşmak için bir hayran sürümü çıkaracağı yahut özellikleri düşüreceği umutlarını artırmıştı.

Şirketin katlanabilir eserleri şu anda premium eser yelpazesinde üst sınıf Galaxy S serisinin çabucak altında yer alıyor. Katlanabilir ekran teknolojisi gelişmeye devam ederken ve Google ve Huawei üzere rakipler kendi modellerini sunmaya başlarken, tüketiciler daha uygun fiyatlı seçenekler talep etmeye başladı. Lakin ne yazık ki Samsung, üst düzey katlanabilir aygıtlarında değerli fiyat indirimlerinin yakın vakitte olmayacağının sinyalini açıkça veriyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)