Şayet çilek seviyorsanız, bu görüntü gününüzü mahvedip sevginizi sorgulamanıza neden olabilir

Bir Twitter kullanıcısının yayınladığı görüntü, gününü mahvetmek isteyen çilek severler için biçilmiş kaftan olabilir. Videoda, bir çileğin mikroskop altındaki imgesi paylaşılıyor ve çileğin yüzeyinde gezinen çok sayıda küçük böcek görülüyor.

Bir kullanıcı, “çekirdekleri dışında olan bir meyveye güvenemezsin” diyerek görüntüye karşılık verdi lakin bu noktada, onların aslında çilek çekirdekleri olmadığını belirtmekte yarar var. Tekrar de bu çekirdek gibisi varlıkların da başka bir aldatmaca olduğu düşünülürse, tahminen de çileklere güvenmemek yanlışsız karar olabilir.

Bu böceklerin ne olduğu konusuna geldiğimizde ise, ne yazık ki görüntünün muhtemelen geçersiz olmadığını yahut en azından gerçek bir görüntünün çok âlâ bir taklidi olduğunu söylememiz gerekiyor.

  • Çileklerin üzerindeki beyaz noktalar nedir? Çileğe neden “yalancı meyve” denir?

İnternet üzerinde pek çok farklı kaynakta yer alan görüntülerde, çilekler ve bitkilerinde yaşayan küçük akar (mayt) cinslerini görebiliyoruz. Muhtemelen daha evvel de bu ufak canlıları farkında olmadan yediniz ve sıhhatinize ziyan verdiklerini gösteren hiçbir ispat bulunmuyor.

Sadece çilek bitkilerinde yaşadıkları ve yaprakların damarları boyunca yumurtlamaları sebebiyle bu akar çeşidi çilek akarı olarak biliniyor. Öteki bitkilerde de yaşayabilen iki benekli örümcek akarı, toprağa yakın bitkilerin yapraklarından beslenmeyi tercih eder, onlara ziyan verir ve onlara bronz bir renk verir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)