Yeni kuşak iPhone SE, tasarımı ve özellikleriyle beklentileri bile aşabilir

Apple sızıntılarını takip eden X kullanıcısı Majin Bu’ya nazaran yeni iPhone SE, iPhone XR ile tıpkı 6.1 inç ekrana ve benzeri dizayna sahip olacak. Yaklaşan yeni iPhone SE’nin bugüne kadar seride görülen en büyük ekrana sahip olması ve muhtemelen Face ID sensörüyle geleceği için Touch ID sensöründen vazgeçmesi bekleniyor.

Apple, iPad Air ve iPad küçük’te olduğu üzere Touch ID’yi yan düğmeye ekleyebilse de, ekranın Dinamik Ada kısmı üzerinden Face ID’ye geçiş yapmak da mümkün olabilir. Ayrıyeten yan düğmeye eklenecek Touch ID, yıllardır bu değişikliğin gerçekleşmesini isteyen iPhone kullanıcılarını da memnun edebilir.

Yeni iPhone SE’nin kaç kamerası olacak?

Bu özelliklerin yanı sıra Majin Bu, yeni iPhone SE’nin tek bir ana kamerayla geleceğine ve bunun da bu aygıt ile olağan iPhone 16 modelleri ortasındaki en büyük ayrım olacağına inanıyor. iPhone SE çoklukla seride bulunan en ucuz iPhone olduğundan, ortalama bir iPhone müşterisinin düşük bir fiyata alabileceği en uygun iPhone’nun yeni iPhone SE olması bekleniyor. Zati bu modelin gayesi da, fiyat performans müşterilerini cezbetmek.

Aslında telefonda bir de OLED ekran bulunması bekleniyor, lakin bu bilgi biraz eski ve Apple’ın planları değişti mi, bilinmiyor. Bu sızıntı doğruysa, iPhone SE çok cazip bir iPhone modeli olabilir. Düşük fiyatı ancak yüksek yetenekleri düşünüldüğünde, Türkiye’de de ağır talep görebilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)